TransRarău

Posted by

TransRarău, to kolejna atrakcyjna droga górska w Rumunii, którą na pewno warto się przejechać. Jest to dosyć nowa trasa, która zastąpiła starą wąską szutrową drogę, prowadzącą na masyw Gór Rarău. Nie jest ona tak spektakularna Transfagarasan i Transalpina, ale dzięki niej wygodnie i szybko możemy wyjachać w atrakcyjne Góry Rarău. Trasą wyjedziemy na wysokość przekraczającą 1500 m n.p.m., a więc dosyć wysoko, co sprawia że wycieczki po Rarău będą już “bułką z masłem”.

Droga 175B na północy zaczyna się w miejscowości Pojorâta na Rumuńskiej Bukowinie, a od południa z wioski Chiril. Północny odcinek oznaczony jest symbolem 175B a południowy 175A. Południowy odcinek jest bardziej wymagający, gdyż droga tu choć asfaltowa, to jest bardzo wąska. Więc jak ktoś niepewnie czuje się na drogach górskich lepiej by skorzystał z wariantu północnego.

W najwyższym punkcie trasy skręcając na wschód dojedziemy do szutrową drogą do Cabany Rarău, a jeżeli przed cabaną odbijemy jeszcze raz w lewo w szutrową drogę to wyjedziemy na widokową połoninę. To idealne miejsce na wycieczką do największej tutejszej atrakcji Pietrele Doamnei, czyli Skały Księżniczki.

GPS: 47.4508, 25.55136

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply