Zamek Enisala – Delta Dunaju

Posted by

Zamek Enisala położony jest w Delcie Dunaju, i może być ciekawym urozmaiceniem, gdy już znudzą się nam mokradła i rozlewiska. Średniowieczna twierdza stanęła w tym miejscu w XIII wieku i wznieśli ja prawdopodobnie Bizantyńczycy. Należy pamiętać, że w owych czasach miejsce to leżało nad brzegiem zatoki Morza Czarnego, więc było punktem strategicznym.

Przez wieki nanosy Delty Dunaju odcięły Enisele od morza i straciła swoje strategiczne walory. Zatoka zamieniła się w zamknięte jezior, które obecnie nazywa się Razim, a zamek został opuszczony i popadł w ruinę.

Dziś jest to atrakcja turystyczna udostępniona do zwiedzania. Z twierdzy roztacza się piękna panorama na rozlewiska Delty Dunaju i Góry Macin. Kilka lat temu do zamku doprowadzono drogę asfaltową i urządzono wygodny parking. Zwiedzanie ruin twierdzy jest odpłatne, ale opłata jest symboliczna.

GPS: 44.88394, 28.83546

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply