Wodospad Bigăr

Posted by

Jeden z ciekawszych rumuńskich wodospadów znajdziemy w Karpatach Południowych, w Górach Aninei. Góry te leżą w południowo-zachodniej części Rumunii i słyną z ciekawych wąwozów i kaskad. Wodospad Bigăr znajduje się na terenie parku krajobrazowego Izvorul Bigăr. Jest łatwo dostępny, gdyż znajduje się przy samej drodze o oznaczeniu 57B Oravița-Bozovici.

Nie jest to wysoki wodospad, za to ma niesamowity kształt. Przypomina trochę wielkiego grzyba obrośniętego mchem. Docenił go nawet prestiżowy portal „The World Geography”, który uznał go za jedną z najrzadszych formacji naturalnych na świecie. 8 metrowy wodospad zasila wywierzysko, które znajduje się powyżej kaskady, a woda spadająca z wodospady zasila rzekę Minis.

Będąc tu warto się udać do wspomnianego wywierzyska, po drodze mamy możliwość zobaczyć jeszcze jeden mniej wodospad, widoczny na jednym ze zdjęć. A kawałek dalej dotrzemy do niewielkie jaskini. Przy większym stanie wody może być tylko problem z pokonaniem tego odcinka “suchą nogą”.

GPS: 45.00343, 21.95958

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply