Peștera Meziad

Posted by

Jaskinia Meziad położona jest w górach Padurea Craiului, w dolinie potoku o tej samej nazwie. Peștera pierwszy raz została opisana w 1859 r. Jaskinia ma długość 4750 m i posiada trzy poziomy, natomiast portal wejściowy ma 25 metrów wysokości. Pierwsza sala ma około 80 m długości i odchodzi z niej kilka korytarzy, niestety najciekawszy jest zamknięty. Usługę przewodnicką po zamkniętej części po sezonie można uzyskać w wiosce Meziad. Oprócz szaty naciekowej, możemy tu obserwować nietoperze, które licznie się tu zadomowiły. Jaskinia nie jest oświetlona, więc należy uzbroić się w latarki i zachować maksimum ostrożności.

Do jaskini najłatwiej dotrzemy z miasteczka Beiuș, a przy głównej drodze jest nawet drogowskaz, który pokieruje nas przez wieś Remetea do wioski Meziad. Dalej już drogą gruntową dojedziemy do niewielkiego parkingu z tablicami informacyjnymi. Potem już ostatni krótki odcinek pokonujemy pieszo. Gdy chcemy zwiedzić zamkniętą część jaskini, to po sezonie musimy się udać w wiosce Meziad pod nr. 117.

GPS: 46.76276, 22.47879

Zobacz na pełnej mapie Peștera Meziad

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply