Wąwóz Someşul Cald

Posted by

Przedłużeniem trasy przez Cetățile Rădesei może być wędrówka wzdłuż Wąwozu Someşul Cald. Przejście całego wąwozu może nam zająć 4-5 godzin w zależności, czy chcemy go przejść w całości, czy tylko jego najbardziej spektakularną część. Trasa dzięki której zobaczymy to niesamowite miejsce oznaczona jest czerwonymi kropkami.

Z kilku punktów widokowych na trasie możemy podziwiać kanion z góry. Idąc szlakiem po prawej stronie miniemy jaskinię Honu, jest ona krótka i mało interesującą, ale za to na potoku w tym miejscu jest kilka efektownych kaskad. Wodospady tworzą się też na dopływach Gorącego Samoszu, który wcale nie jest gorący i nawet latem jest lodowaty.

Bardziej wprawni turyści, posiadający odpowiedni sprzęt asekuracyjny mogą pokusić się o przejście dnem wąwozu. Jest to jednak dość trudne i ktoś bez doświadczenia typu canyoning, nie powinien się na to porywać. Wąwóz Someşul Cald wyznacza też granicę pomiędzy górami Bihor i Vlădeasa.

GPS: 46.63561, 22.71633

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply