Mănăstirea Rupestră

Posted by

U podnóża gór Fogaraskich, setki ludzi zbierają się w każdą niedzielę w jaskini, aby się modlić. Wiadomo, że zdarzają się tu niewyjaśnione zjawiska. Niektórzy mówią o promieniach światła, które pojawiają się i znikają, inni mówią, że ich życzenia zostały tam spełnione, niektórzy przychodzą po energię, która tu emanuje, inni się tu modlą, na pewno jest to miejsce kultu prawosławnego.

Historycy twierdzą, że klasztor w skale został wykopany w 1700 r., kiedy zaczęły się prześladowania prawosławnych chrześcijan w Transylwanii. Położony jest na południe Sinca Veche, które było miastem granicznym, z terytorium wpływów kościoła rzymskiego. Z niezwykłym wysiłkiem ludzie, którzy odmówili zmiany religii, wykopali jaskinię, która miała służyć jako kościół. Ma ołtarz, podziemną wieżę przez którą świeci słońce, i dwa małe pokoje z małymi oknami.

Kształt tego miejsca, a także inne skały wokół jaskini, sprawiają, że niektórzy eksperci twierdzą, że jaskinia była świątynią Dacian, mającą ponad 2000 lat. Jednak nie ma dokumentów potwierdzających tę teorię. Przez wiele lat miejsce to było zapomniane i zdegradowane, dopiero kulturowa ortodoksyjna fundacja z Sinca Veche zebrała pieniądze na uporządkowanie i zabezpieczenie terenu i przekształciła je w miejsce pielgrzymek i ciekawą atrakcję turystyczną.

GPS: 45.75413, 25.16788

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply