Cheile Corcoaia

Posted by

Wąwóz Corcoaia, to jedna z ciekawszych atrakcji gór Mehedinți, które w tym miejscu sąsiadują z Górami Godeanu i Vâlcan. Corcoaia leży w dolinie Cerny, pomiędzy jeziorem Cerna a miejscowością Cerna – Sat. Tak naprawdę nie jest to wąwóz, lecz zapadnięta jaskinia, stąd kształt wąwozu przypominający wielką rurę, przez co ściany zapadniętego stropu jaskini w niektórych miejscach zbliżają się do siebie na odległość tylko 5 metrów.

Cały kanion ma długość około 300 metrów, ale tylko pierwsze 50 można swobodnie zwiedzić, jeżeli chcemy zapuścić się dalej musimy część trasy pokonać trudno dostępnym terenem brodząc w przepływającym przez gardziel potoku. Dojazd do tego miejsca jest szutrową drogą 66A, nie jest ona w najgorszym stanie, ale też nie rozwiniemy tu dużych szybkości, więc 13 kilometrowy odcinek górskiej drogi pokonuje się dosyć długo.

GPS: 45.13339, 22.69352

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply