Uzdrowisko Ocna Șugatag

Posted by

Położenie Ocna Șugatag w samym centrum Maramureș, oraz wyśmienita baza noclegowa sprawiają, że może to być doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania tego regionu. Na wyciągnięcie ręki mamy tutaj doliny Mary i Izy słynące z przepięknej architektury drewnianej i charakterystycznych dla regionu wysokich, strzelistych cerkwi. W Ocna Șugatag od wieków wydobywano sól, którą transportowano na tratwach Cisą aż do Dunaju. Podobno na skutek zmian klimatu chodniki kopalni soli zapadły się i powstało w tym miejscu słone jezioro.

Dziś Ocna Șugatag to niewielkie uzdrowisko ale z długimi tradycjami. Już w 1858 roku powstał tu zakład przyrodoleczniczy z terapią w słonych wodach. Tradycje leczniczych kąpieli przetrwały do dzisiejszych czasów. W miasteczku znajdziemy kilka hoteli i pensjonatów oferujących kąpiele solankowe. Leczy się tu schorzenia reumatyczne i kobiece. Zwykły turysta też tu znajdzie ukojenie w ciepłej i słonej wodzie. Latem otwarte są tu baseny termalne zarówno z zimną jak i ciepłą wodą, oraz kemping.

GPS: 47.78155, 23.93768

Zobacz na pełnej mapie Uzdrowisko Ocna Șugatag

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply