Skansen Astra w Sibiu

Posted by

Muzeum Cywilizacji Ludowej ASTRA (Calea Răşinarilor) położone jest na południe od miasta Sibiu w wielkim parku w sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego. Astra jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie i największym skansenem w Rumunii. Założono go w 1963 w celu zachowania i pokazania rumuńskiej zabudowy wiejskiej z różnych regionów kraju.

Na ogromnym obszarze zgromadzono grubo powyżej 300 obiektów, głównie wiejskie zabudowania z różnych epok, świątynie oraz różnego rodzaju warsztaty, wiatraki i urządzenia techniczne. W lecie miejsce to tętni życiem, organizuje się tu wiele imprez kulturalnych i jarmarków, na których można zakupić regionalne produkty.

Obszar skansenu jest tak duży, że na jego zwiedzanie należy sobie zarezerwować minimum 3 godziny, a jeśli chcemy go naprawdę dokładnie obejść to znacznie więcej. Wstęp do skansenu jest odpłatny, pobierana jest też dodatkowa opłata za robienie zdjęć.

GPS: 45.75521, 24.11597

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply