Muzeul etnografic La Fluturi

Posted by

To nietypowe prywatne muzeum znajdziemy w wiosce Chiscau, w Górach Bihor. Dosłownie 300 metrów od słynnej Jaskini Niedźwiedziej Aurel Flutur zgromadził w swojej zagrodzie kolekcję ponad 2000 eksponatów. Jego pasja zbierania antyków, pamiątek historycznych i przedmiotów codziennego użytku zrodziła się już przeszło 30 lat temu. Pracując wtedy jako kierowca taksówki nie raz widział w różnych gospodarstwach ciekawe eksponaty, które potem lądowały na jego podwórku.

W końcu kolekcja pasjonata była tak duża, że postanowił stworzyć w swoim domu muzeum i udostępnić swoje zbiory turystom. A jest tu dosłownie wszystko, od drobiazgów i bibelotów po lokomotywę z 1910 roku. Małżeństwo Flutur, prowadzące muzeum, to bardzo sympatyczni ludzie, nie ma tu ustalonych cen za zwiedzanie, opłata jest co łaska, więc warto nie skąpić kilku lei, by Aurel mógł nadal rozwijać swoją kolekcję i pasje.

GPS: 46.5562, 22.56471

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply