Munţii Tarcău

Posted by

Góry Tarcău to dosyć duże pasmo górskie należące do Karpat Wschodnich. Północną granicę masywu wytycza dolina rzeki Bicaz, w odcinku położonym poniżej wąwozu oraz dolina rzeki Bistriţa, oddzielając go od Gór Ceahlău i Stânişoarei. W kierunku wschodnim góry łagodnie się obniżają, przechodząc w pogórze zwane Subkarpatami Mołdawskimi. Na zachodzie granicę masywu wytycza droga biegnącą z Lunca de Jos do Bicaz Chei. Oddziela ona Góry Tarcău od Gór Hăsmaş. Południową granicą z Górami Nemira wytycza dolina rzeki Trotuş.

Góry Tarcău są bardzo malowniczym masywem na jego obszarze wyodrębnia się dwa położone południkowo, równolegle do siebie grzbiety, które osiągają długość około 80 kilometrów. Główny grzbiet Tarcău z najwyższym szczytem Grinduşul, który wypiętrza się na wysokość 1664 m n.p.m. oraz pasmo Goşman z najwyższym szczytem Piatra Goşman – 1363 m n.p.m. Choć większość obszarów pokrywają lasy, to występują tu też połoniny, na których prowadzony jest wypas. Pomimo malowniczych krajobrazów i sąsiedztwa najbardziej znanego w Rumunii Wąwozu Bicaz, góry te nie są zbyt popularne wśród turystów.

GPS: 46.753035, 26.256427

Zobacz na pełnej mapie Munţii Tarcău

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply