Munţii Bistriţei

Posted by

Góry Bystrzyckie położone są w centralnej części Karpat Wschodnich. Góry są mocna zalesione i sąsiadują od strony północnej i wschodniej z Masywem Rarău – Giumalău oraz Górami Stânişoarei. Granicę między nimi wytycza dolina rzeki Bistriţa. Na południu Góry Bystrzyckie od Gór Ceahlău i Giurgeu oddziela pasmo dolina rzeki Bistricioary. Na zachodzie linia Kotlina Bilbor – Dorna Arini odgradza je od pasma Gór Călimani. Góry Bystrzyckie można podzielić na dwie części: południową, z najwyższym szczytem całego pasma – Budacu (1859 m n.p.m.) oraz północną, z maksymalnym wypiętrzeniem Pietrosu (1791 m n.p.m.).

Góry nie są zbyt widokowe, praktycznie całe pasmo pokryte jest lasami, tylko największe kulminacje są odsłonięte i pokryte roślinnością połoninną. Sporadycznie występują również różnorodne formacje skalne. Góry Bystrzyckie nie są zbyt popularne wśród turystów, choć istnieje tu sieć znakowanych szlaków turystycznych. Niewątpliwie jest to propozycja dla osób ceniących sobie cisze i spokój. Należy jednak pamiętać, że góry te nie zapewniają żadnej bazy noclegowej na szlaku. Na cywilizowany nocleg musimy zejść w doliny.

GPS: 47.120279, 25.674338

Zobacz na pełnej mapie Munţii Bistriţei

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply