Lacul Dracului – Jezioro Diabła

Posted by

Jeziorko Diabelskie położone jest na północnych krańcach Wąwozu Nery, w Górach Aninei. Było to kiedyś podziemne jezioro jaskiniowe, ale gdy część jaskini zapadła się, odsłoniły się podziemne wody o szmaragdowym kolorze. Jeziorko nie jest duże bo ma powierzchnię około 700 m2, za to jest bardzo głębokie – około 12 metrów.

Nurkowie odkryli tu duże zalane wodą systemy jaskiniowe. Udało się też zbadać, że jeziorko zasilane jest siecią podziemnych kanałów przez rzekę Nerę. Miejsce to chronione jest Parkiem Narodowym – Parcul Naţional Cheile Nerei-Beuşniţa.

Do Lacul Dracului prowadzi znakowany szlak turystyczny niebieskich krzyży, który odbija od głównego szlaku przez Wąwóz Nery oznakowanego czerwonymi paskami. Miejsce to jest niesamowite i warte odwiedzenia, najłatwiej dostaniemy się tu z miejscowości Şopotu Nou.

GPS: 44.8644, 21.81261

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply