Kościół warowny w Biertan

Posted by

Kościół warowny w Biertan jest jedną z największych, najpiękniejszych i najczęściej odwiedzaną tego typu budowlą w Siedmiogrodzie. Pierwotnie kościół nie był ufortyfikowany, zbudowano go prawdopodobnie na początku XIV wieku. Protestancką świątynią stał się w XVI wieku, gdy większość mieszkańców wsi przeszła na to wyznanie. Kiedy terenom tym zaczęły zagrażać najeźdźcy z Turcji kościół ufortyfikowano.

Bezpieczeństwo dla mieszkańców chroniących się na terenie kościoła zapewniały aż trzy pierścienie murów obronnych. W niektórych miejscach miały one 12 metrów wysokości, były one dodatkowo wzmocnione wieżami obronnymi. Dziś kościół warowny udostępniony jest odpłatnie do zwiedzania, a z jego murów roztacza się ciekawa panorama na miejscowość Biertan. Tuż przy świątyni znajduje się stylowa restauracja, oferująca dosyć smaczną kuchnię regionalną.

GPS: 46.13535, 24.52129

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply