Cheile Râşnoavei

Posted by

Wąwóz Râşnoavei położony jest w Karpatach Południowych, w Rumunii, w Górach Postăvaru. W wapiennych skałach wydrążyła go przez wieki rzeka Pârâul Cheii. Nad wąwozem góruje potężny masyw skalny odchodzący od szczytu Postavarul (1799 m), grzbiet ten nosi tu nazwę Muchia Cheii.

Wąwóz Râşnoavei to przede wszystkim miejsce dla osób lubiących adrenalinę, wytyczono tu jedną z najtrudniejszych tras alpejskich Via Ferrate, która naprawdę robi wrażenie i jest często wykorzystywana do szkolenia wojsk rumuńskich. Jak by tego było mało, to w poprzek doliny rozciągnięto linę z której można skoczyć na bungee. Pozostaje już tylko dodać, że wapienne skały najeżone są też trasami wspinaczkowymi.

Jednak to nie tylko miejsce dla odważnych, wytyczono tu sporo znakowanych szlaków dla mniej doświadczonych, które zagwarantują nam piękne widoki, a bardziej leniwi nie pożałują spaceru dnem wąwozu. Do Râşnoavei dojedziemy z drogi DN 73A łączącej Predeal z Râşnov i właśnie tuż przed Râşnov musimy odbić w prawo. Do wąwozu można wjechać samochodem i bez problemu znajdziemy też tu miejsce na piknik.

GPS: 45.54571, 25.51748

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply