Piatra Bulzului – Góry Bihor

Posted by

Potężna skała Piatra Bulzului położona jest przy przełomowym odcinku rzeki Crișul Pietros. Teren ten objęty jest rezerwatem przyrody o powierzchni 1,40 ha. Zapewne większość z was mijała to miejsce jadąc na Padiș od strony miejscowości Pietroasa. Dla zwykłych turystów interesujące są dosyć ciekawe kaskady i niewielki wodospad na tym odcinku rzeki.

Natomiast jest to raj dla kajakarzy górskich, gdyż jest to oficjalna naturalna trasa do uprawiania tego sportu. Posiada ona duże nachylenia i ze względu na wysoki stopień trudności przeznaczona jest dla zaawansowanych kajakarzy. Należy pamiętać, że trasa przebiega ona przez Park Narodowy i należy się stosować do jego regulaminu. Więcej informacji o trasie, oraz zdjęcia znajdziecie na oficjalnej stronie rumuńskiej służby górskiej – http://salvamontbihor.ro/page/crisul-pietros

GPS: 46.60118, 22.64196

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply