Cheile Ordâncușei

Posted by

Wąwóz Ordâncușei to bardzo ciekawe i łatwo dostępne miejsce. Położony jest w Górach Bihor, niedaleko letniskowej miejscowości Garda de Sus. Prowadzi przez niego alternatywna (bo są dwie) asfaltowa droga do nr 750 do Jaskini Lodowej Scărişoara.

Wąwóz możemy podziwiać z okien samochodu, jednak warto tu się zatrzymać i odbyć 2,5 kilometrowy spacer najbardziej spektakularnym odcinkiem. Trasa biegnie wzdłuż potoku Ordântcuşa, który jest lewym dopływem Gârda Secci.

Tworzy on w wielu miejscach ciekawe kaskady, a wszytko to otoczone jest wysokimi skałami, które kryją wiele mniejszych i większych jaskiń. W sumie doliczono się ich 70. Do ruchu turystycznego udostępniona jest jedna, którą ostatnio zamieściliśmy w serwisie – Poarta lui Ionele.

W jej sąsiedztwie, w grocie Corobana lui Gârțău urządzono miejsce piknikowe z ławami, można też tu się schronić przed deszczem, a latem przed słońcem.

GPS: 46.47194, 22.84709

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie rumunia.travel.pl i na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów zdjęć i prezentacji.
Rating: 2.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Leave a Reply